خانه / آموزش / آشنایی با مفاهیم اوسینت(OSINT) (قسمت هفتم)

آشنایی با مفاهیم اوسینت(OSINT) (قسمت هفتم)

🔴در اوسینت ابزارهایی وجود دارد که در حوزه شبکه های اجتماعی برای دسترسی به اطلاعات آزاد کارایی خوبی دارند، بعضی از این ابزار صرفاً مختص یک بستر هستند و بعضی دیگر برای چند بستر و یا تمامی بستر ها طراحی شده اند.

⭕️در اولین بررسی به موضوع ابزارهای اوسینت در بستر توییتر می پردازیم:

1- مشاهده موضوع توئیت‌های منتشر شده در جهان

trendsmap.com

این سایت به صورت لحظه‌ای موضوع توئیت‌هایی که از گوشه و کنار جهان منتشر می‌شوند را نشان می‌دهد. این سایت بر اساس هشتگ(#) موضوعات را به نمایش می‌گذارد و بر این اساس متوجه می‌شوید که چه موضوعاتی در چه نقاطی از جهان اهمیت بیشتری دارند.

2-  دنبال‌کنندگان تقلبی در توئیتر

fakers.statuspeople.com

تعداد بسیار زیادی حساب کاربری توئیتر کاملاً تقلبی وجود دارد. این سایت با استفاده از بررسی دنبال کنندگان یک اکانت (فالوور) تعداد تقلبی آنها (فیک) تشخیص می دهد.
برای استفاده ازاین وبسایت لازم است ابتدا به یک حساب کاربری توئیتر متصل شوید.

3- وب‌سرویسOne Million Tweet Map

onemilliontweetmap.com

این سرویس یک میلیون توئیت آخر را در یک نقشه جهانی به نمایش می‌گذارد. این سرویس به تمامی توئیت‌های موجود دسترسی ندارد، اما هر ثانیه توئیت‌های جدید را ارائه می‌دهد. هنگامی که بر یک حادثه بزرگ نظارت می‌کنید، این سرویس اطلاعات زنده را در قالبی آسان به نمایش می‌گذارد.

4- مشاهده لحظه‌ای توئیت‌های منتشر شده در جهان

tweetping.net

این سایت در هر لحظه همه توئیت‌های منتشر شده در جهان را نشان می‌دهد. هر یک توئیت که در نقطه‌ای از جهان منتشر شود به صورت نقطه نورانی را روی نقشه این سایت نمایان می‌کند. نقاط نورانی این نقشه آنلاین نشان می‌دهد که مردمان آن منطقه علاقه بیشتری به توئیتر دارند.

🔹اوسینت توانایی ویژه است که بخشی از آن با علم و بخشی از آن با تجربه قابل حصول است، دپارتمان تخصصی #پایشگر با در اختیار داشتند نیروهای توانمند و حرفه ای، خدمات #اوسینت در قالب پروژه های مشاوره ای، فنی و آموزشی ارائه می نماید.

همچنین ببینید

🕵🏻آشنایی با مفاهیم اوسینت(OSINT) (قسمت دوم)

همان طور که در پست قبلی اوسینت گفته شد اوسینت (OSINT) مخفف عبارت Open Source …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *