خانه / مقالات / عکس سلفی در کجاها قابل پذیرش است؟ کجاها عکس سلفی نگیریم؟

عکس سلفی در کجاها قابل پذیرش است؟ کجاها عکس سلفی نگیریم؟

این روزها هر کجا که قدم بگذارید افرادی در حال گرفتن عکس سلفی از خودشان هستند. در کوچه، خیابان، پارک، اتوبوس و تاکسی و حتی در صف خرید نان (!) می‌توانید افرادی را در حال سلفی گرفتن ببینید. اما می‌توان به این فکر کرد که در چه شرایطی گرفتن عکس سلفی عمل مناسبی تلقی می‌شود؟ عکس سلفی در کجاها و در کدام حالت‌ها و مکان‌ها از نظر عموم افراد ناشایست است؟ آیا قانون مشخصی برای عکاسی از خود وجود دارد؟

کجاها سلفی بگیریم؟

طبق تحقیقی که YouGov در روزهای ۱۶ و ۱۷ آگوست ۲۰۱۸ از ۱۱۹۰ فرد بالغ در ایالات متحده انجام داده، بیش از 75٪ شرکت‌کنندگان عکس سلفی در هنگام بازدید از یک مکان توریستی را قابل پذیرش دانسته و تنها 8٪ افراد آن را کاملا یا تا حدی غیرقابل قبول می‌دانند.

همچنین عکس سلفی هنگام شرکت در مراسم ختم از نظر 81٪ افراد نامناسب توصیف شده، در حالی‌که تنها 6٪ افراد عکاسی سلفی در این شرایط را کاملا یا تاحدی قابل قبول می‌دانند.

در شرایط شرکت در یک مهمانی و حین شرکت در یک کنسرت نیز گرفتن عکس سلفی از دیدگاه غالب افراد قابل پذیرش بوده است.

عکس سلفی در کجاها قابل پذیرش است مقصد توریستی رد شام در مهمانی در مراسم ختم در حمام

این درحالی است که حین غذا خوردن در رستوران، در باشگاه و حین استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی درصد قابل‌قبول بودن عکاسی سلفی برتری چندانی بر درصد غیرقابل قبول بودن ندارد. از این آمار شاید بتوان اینطور استنباط کرد که سلفی گرفتن در چنین شرایطی باعث برانگیختن حس ناراحتی در سایرین خواهد شد و به همین دلیل، شاید بهتر باشد در این مکان‌ها تا حد امکان از انداختن عکس سلفی خودداری کرد.

در ادامه،‌ از آنجا که این روزها عکسهای عجیب بیشتری از افراد در فضای مجازی منتشر می‌شود، یکی از گزینه‌های مورد سوال در این نظرسنجی «حمام» بوده است که 60٪ از افراد سلفی در حمام را مناسب یا قابل قبول نمی‌دانند (در برابر 16٪ که فکر می‌کردند سلفی در حمام کاملا یا لااقل تا حدی قابل پذیرش است).

شما چطور فکر می‌کنید؟ آیا عکاسی سلفی را در هر مکانی مناسب و قابل‌پذیرش می‌دانید؟

—–

منبع: سایت استاتیستا

‌ ‌

‌ ‌

در ادامه شاید دوست داشته باشید نگاهی به خلاصه مقاله تغییر ترجیحات کاربران اینستاگرام بیاندازید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *