خانه / تحلیل پایشگر / رویداد موبایل ایران در توییتر فارسی

رویداد موبایل ایران در توییتر فارسی

هرچند رویدادهای اکوسیستم استارتاپی و آنلاین کشور کم نیستند، با اینحال برخی از آنها بیشتر مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار می‌گیرند. در این بین یکی از آخرین رویدادهای حوزه دیجیتال و موبایل که با عنوان «رویداد موبایل ایران» در ۳۰ و ۳۱ خردادماه برگزار شد، باعث توییت‌های متعددی با هشتگ #IRMSU درباره این رویداد میان گروهی از کاربران توییتر شد.

بر اساس داده‌های پایش شده در سامانه پایش فضای مجازی لایف وب (lifeweb.ir) بیش از 1700 توییت تا ظهر اول تیرماه توسط کاربران فارسی زبان توییتر منتشر شده است.

این توییت‌ها که 280 کاربر توییتری آنها را منتشر یا ریتوییت کرده‌اند همچنین توانسته‌اند مورد توجه سایر کاربران قرار گرفته و بیش از 7800 لایک دریافت کنند.

رویداد موبایل ایران در توییتر فارسی بازتاب رویداد IRMSU Iran mobile summit

همانطور که روند انتشار توییت‌های موج توییتری ایران موبایل سامیت در تصویر فوق می‌بینید، ساعات ۳ و ۴ بعدازظهر روز اول داغ‌ترین ساعات این موضوع در توییتر بوده که در هر ساعت بطور میانگین ۲۱۸ توییت منتشر شده است.

بازتاب پنل سوپر اپلیکیشن و پیام‌رسان‌های‌ ‌داخلی از عوامل داغ شدن موج در این ساعات است.

یکی از نشانه‌های موفقیت این رویداد در درگیر نمودن کاربران توییتری، ایجاد هشتگ غالب در موج است. تا آنجا که ۸۰٪ توییت‌های موضوع از هشتگ مخفف نام رویداد #irmsu استفاده کرده‌اند.

همچنین بررسی اولیه ابر کلمات پرتکرار در توییت‌ها نشان از رضایت نسبی کاربران از رویداد داشته است.

ابر کلمات رویداد موبایل ایران در توییتر فضای مجازی گزارش IRMSU Iran mobile summit

در کنار داغ‌ترین کلمه یعنی هشتگ #IRMSU ، هشتگ # iranmobilesummit نیز مورد توجه کاربران متعددی بوده است.

تبلیغات، خوب، ارائه، اسنپ و روبیکا از دیگر کلمات پرتکرار هستند.

بررسی داده‌ها همچنین نشان از فعالیت کاربران بیش‌فعال در موضوع دارد و 10 کاربر پرکار این موج بطور متوسط هر یک ۴۲ توییت درباره رویداد منتشر کرده‌اند.

ترغیب شرکت‌کنندگان به اشتراک‌گذاری نظرات خود از نقاط قوت برگزاری رویدادهاست که می‌تواند به اطلاع‌رسانی بهتر اخبار رویداد کمک شایان توجهی داشته باشد. نکته‌ای که بی‌شک از نقاط قوت ایران موبایل سامیت بوده است.

همچنین ببینید

عکس سلفی کجا بندازم کجا قابل قبول است

عکس سلفی در کجاها قابل پذیرش است؟ کجاها عکس سلفی نگیریم؟

این روزها هر کجا که قدم بگذارید افرادی در حال گرفتن عکس سلفی از خودشان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *