خانه / آموزش / تاثیر اکانت لینکدین در دعوت به مصاحبه شغلی

تاثیر اکانت لینکدین در دعوت به مصاحبه شغلی

امروزه شبکه‌های اجتماعی به تقریبا تمام جنبه‌های زندگی ما نفوذ کرده‌اند. برای گوش دادن به موسیقی شبکه اجتماعی ویژه‌ای داریم (ساوند کلود و اسپاتیفای). همچنین برای اشتراک‌گذاری تصاویر مُد و سرگرمی (اینستاگرام و پینترست) و نیز برای انتشار ویدیوها (یوتیوب و IGTV اینستاگرام)، یکی از شبکه‌های اجتماعی هم که خود را بر جنبه‌های حرفه‌ای و شغلی متمرکز کرده لینکدین است. اما سوالی که ذهن بسیاری را درگیر کرده این است که آیا تاثیر اکانت لینکدین بر روی دعوت به مصاحبه یا استخدام قابل توجه است؟

اخیرا در تحقیقی جامع سایت نگارش رزومه ResumeGo دریافته است که افراد با پروفایل لینکدین کامل با احتمال 71٪ بیشتر از کسانی که هیچ رزومه‌ای در لینکدین ندارند به مصاحبه‌های استخدامی دعوت می‌شوند.

این تحقیق که در فاصله اکتبر 2018 تا مارس 2019 و با ارسال 24,570 رزومه ساختگی به سایت‌های کاریابی مانند Indeed و Glassdoor انجام شده است.

در این تحقیق یک سوم رزومه‌های ارسالی فاقد هرگونه صفحه لینکدین بودند.

یک سوم دیگر صفحه لینکدین ناقصی داشتند.

و در نهایت یک سوم آخر صفحات واقعا کاملی در شبکه اجتماعی لینکدین داشتند.

 نتایج تحقیق نشان داد که رزومه‌های با صفحه لینکدین کامل با احتمال 13.5٪ به مصاحبه دعوت می‌شدند که این احتمال 71٪ بیشتر از افراد فاقد صفحه لینکدین بود  (تنها 7.9٪ از افراد بدون هیچ صفحه‌ای در لینکدین به مصاحبه دعوت می‌شدند).

نتیجه جالب دیگر وابستگی رده شغل مربوطه به تاثیر لینکدین بود:

وقتی مرتبه شغل‌ها بالا می‌رفت اهمیت داشتن صفحه و حتی اهمیت داشتن صفحه حرفه‌ای کاهش پیدا می‌کرد.

در زیر نمودار سه رده «مشاغل سطح ورودی»،«مشاغل سطح متوسط» و «مشاغل مدیریتی» را می‌بینید (برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی آن کلیک کنید).

تاثیر اکانت لینکدین بر دعوت به مصاحبه شغلی

همانطور که در نمودار می‌بینید، تاثیر اکانت لینکدین با صفحه کامل بر دعوت به مصاحبه استخدامی در مشاغل سطح ورودی حدود 16٪ بوده که برای مشاغل سطح متوسط به حدود 13.5٪ و برای مشاغل مدیریتی به حدود 11٪ کاهش یافته است (نمودارهای آبی رنگ را با هم مقایسه کنید).

 اما شاید مهم‌ترین نکته این باشد که در تمام رده‌های شغلی، داشتن صفحه ناقص از نداشتن آن بدتر بوده و احتمال مصاحبه را کاهش می‌داده است! (نمودارهای زرد و خاکستری کنار هم را با هم مقایسه کنید).

پس پیش از ارسال رزومه بهتر است برای خود اکانت لینکدین بسازید و اگر از قبل اکانت ناقصی دارید، حتما آن را پیش از ارسال درخواست استخدام کامل کنید.

‌ ‌

‌منبع: سایت استاتیستا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *