خانه / آموزش / آشنایی با مفاهیم اوسینت (OSINT) (قسمت چهارم)

آشنایی با مفاهیم اوسینت (OSINT) (قسمت چهارم)

🌏مکان یابی2

در پست قبلی در مورد مکان‌یابی در اوسینت صحبت کردیم

⭕️حال می‌خوایم به بعضی از ابزار مکان‌یابی در اوسینت اشاره کنیم:

📍تصویرها براساس تاریخ
اگر به تصاویر ماهواره‌ای چندین سال قبل نیاز داشته باشیم، می‌توان از سایت Historic Aerials استفاده کرد. معمولاً کیفیت تصاویر پایین هستند. استفاده از خدمات بیشتر این سرویس مستلزم پرداخت هزینه می‌باشد.

https://historicaerials.com

 

📍نرم افزار Creepy
یکی از معروفترین نرم افزارهایی که برای Geolocating استفاده می‌شود نرم افزار Creepy است که با زبان پایتون نوشته شده و کار می‌کند.
ساختار جمع آوری اطلاعات در این نرم افزار به گونه‌ای است که پس از آنالیز یک عکس و تطبیق نشانه‌های موجود در آن با منابع رایگان و در دسترس مانند توئیتر و ویکی مپیا و … عکس مورد نظر را مکان‌یابی می‌کند.

📍سرویس Scribble Maps
نمای پیش‌فرض نقشه ما در این سرویس، نمایی از تمام جهان به همراه منویی با گزینه‌های ابتدائی است. ما می‌توانیم به ‌صورت دستی بر منطقه مورد نظر خود زوم کنیم و یا اینکه آدرس آن را در نوار بالای صفحه وارد نماییم. با این کار منطقه مورد نظر ما، در نقشه نمایش داده می‌شود. در پایین سمت راست صفحه گزینه‌ای وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید نمای خود را از نمای نقشه سنتی به نمای ماهواره‌ای یا نمای هیبریدی تغییر دهیم.با استفاده از منویی که در بالای نقشه وجود دارد، می‌توانید به نقشه خود شکل، خطوط، نوشته یا عکس اضافه کنیم.

https://www.scribblemaps.com/create

📍دوربین‌های نظارتی
به دلیل رعایت نکردن مسائل امنیتی در تنظیمات دوربین‌های نظارتی اماکن خصوصی، تصویر زنده تعدادی از آن‌ها که در سراسر کشور پراکنده هستند،
در این سایت می‌توانید دوربین‌های کشورمان را مشاهده کنید:

http://www.insecam.org/en/bycountry/IR

🔹اوسینت توانایی ویژه‌ای‌ است که بخشی از آن با علم و بخشی از آن با تجربه قابل حصول است، دپارتمان تخصصی #پایشگر با در اختیار داشتن نیروهای توانمند و حرفه‌ای، خدمات #اوسینت در قالب پروژه‌های مشاوره‌ای، فنی و آموزشی ارائه می‌نماید.

📈”پایشگر”؛ مرجع رصد و تحلیل فضای مجازی

همچنین ببینید

آشنایی با مفاهیم اوسینت (OSINT) (قسمت سوم)

🌏 مکان یابی در اوسینت 🌏مکان یابی یکی از مهمترین و پیچیده ترین و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *