خانه / آموزش / آشنایی با مفاهیم اوسینت (OSINT) (قسمت پنجم)

آشنایی با مفاهیم اوسینت (OSINT) (قسمت پنجم)

در پست های قبلی با مفهوم اوسینت و همچنین ابزار جمع آوری اطلاعات و مکان یابی آشنا شدیم در این پست میخوام به ابزار جستجو افراد بپردازیم

⭕️جستجوی افراد و اطلاعات فردی

1️⃣سرویس Pipl
🔺این سایت ادعا می‌کند جامع‌ترین مرکز جستجوی افراد در اینترنت است. در این سایت با وارد کردن نام، نام خانوادگی، شهر و منطقه سوژه، صفحه جدیدی باز می‌شود که پر از اطلاعات است. همچنین اگر از موقعیت مکانی سوژه خود مطمئن هستید می توانید اطلاعات دقیق تر را دریافت کنید.

pipl.com

2️⃣سرویس Mail Tester
🔺هنگامی که بر اساس آدرس ایمیل جستجو می‌کنیم، ممکن است گاهی با هیچ نتیجه‌ای مواجه نشویم. اگر چنین شرایطی اتفاق افتاد، باید بررسی کنیم که آدرس ایمیلی که جستجو می‌کنیم، معتبر است یا خیر، این سایت برای این کار هست.
mailtester.com

3️⃣سرویس Advanced Background Cheeks
🔺این یک سایت دیگر در زمینه جستجوی افراد است که برای دریافت خدمات آن بایستی هزینه پرداخت کنیم. نتایج جستجو از بخش اصلی سایت، به‌ صورت محدود برای ما ارائه می‌شوند و شامل آدرس و شماره تلفن است.
advancedbackgroundchecks.com

4️⃣سرویس Indeed
🔺این سرویس، مجموعه قدرتمندی از رزومه‌ها در اختیار دارد. از آنجا که لغت رزومه در هر صفحه یک رزومه وجود ندارد، ما نمی‌توانیم اطلاعاتی که از این سرویس به دست می‌آوریم را با جستجوهای معمول خود پیدا کنید.
indeed.com

5️⃣سرویسToofr
🔺این سرویس پولی، به ما اجازه می‌دهد ماهیانه بیست جستجوی رایگان انجام دهیم تا ایمیلی را حدس بزنیم. البته برای همین کار نیز لازم است در سایت ثبت‌نام کنیم. این اطلاعات بر اساس تعداد ایمیل‌های معتبر برای یک کسب و کار مشخص ارائه می‌شود. این نتایج به ‌طور مستمر تحلیل شده و حدس‌ها بر اساس اطلاعات اسمی که در جستجو در نظر گرفته شده، طراحی میشوند.
toofr.com

6️⃣چند تا از من؟
🔺این سایت رابط کاربری سرراستی ایجاد می‌کند و در آن می‌توان جستجو کرد که چند نفر با یک اسم خاص وجود دارد. نتایج بر اساس اطلاعات سرشماری به دست آمده و می‌تواند برای اینکه تشخیص دهیم جستجوی یک سوژه چقدر می‌تواند فایده داشته باشد، بکار می‌آید.
howmanyofme.com

7️⃣سایت That’s Them
🔺زمانیکه بخواهیم اطلاعات کاملتری را از افراد مختلف داشته باشیم، این سرویس می‌تواند بخوبی ما را در این امر یاری نماید.
در این سایت از 5 طریق می‌توان جستجوها را انجام داد. این جستجوها براساس نام و آدرس،ایمیل،شماره تلفن،آی پی و شماره پلاک خودرو انجام می‌پذیرد.
thatsthem.com

8️⃣ترفند پیدا کردن سایت هایی که به نام یک شخص خاص
🔺یکی از سایتهایی که اطلاعات whois رو گرفته و ایندکس میکند سایت talahost.com هست.
🔹محتوای whois در گوگل ایندکس میشود، لذا یکی از ترفندهایی که برای پیدا کردن سایتهای متعلق به یک اسم خاص هست با عملگر site: از این دامنه قابل استخراج است.

🔹اوسینت توانایی ویژه است که بخشی از آن با علم و بخشی از آن با تجربه قابل حصول است، دپارتمان تخصصی #پایشگر با در اختیار داشتند نیروهای توانمند و حرفه ای، خدمات #اوسینت در قالب پروژه های مشاوره ای، فنی و آموزشی ارائه می نماید.

 

📈”پایشگر” مرجع رصد و تحلیل فضای مجازی

همچنین ببینید

آشنایی با مفاهیم اوسینت (OSINT) (قسمت سوم)

🌏 مکان یابی در اوسینت 🌏مکان یابی یکی از مهمترین و پیچیده ترین و در …

یک دیدگاه

  1. عالیه
    قسمت بعدی هم منتشر میشه؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *